ماه رمضان ۹۶ در ایران کی است ؟ تاریخ دقیق ماه رمضان ۹۶

ماه رمضان 96 در ایران کی است ؟ تاریخ دقیق ماه رمضان 96

ماه رمضان ۹۶ در ایران کی است ؟ تاریخ دقیق ماه رمضان ۹۶

ماه رمضان ۹۶

ماه رمضان ۹۶ در ایران کی است ؟ تاریخ دقیق ماه رمضان ۹۶ چه روزی است در ادامه متن زیر تاریخ آغاز ماه رمضان ۹۶ را در ایران برای شما بر اساس رویت ماه آورده ایم.

عضو کمیته علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به وضعیت هلال ماه مبارک رمضان در ایران گفت: لحظه مقارنه ماه و خورشید در ساعت ۱۵ دقیقه بامداد جمعه پنجم خرداد ماه برابر با ۲۶ ماه می میلادی اتفاق می افتد .

رکوددار جهانی رویت هلال ماه با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان در ایران گفت: شروع ماه رمضان شنبه ۶ خرداد بوده و امسال به احتمال زیاد آغاز ماه مبارک رمضان در ایران با عربستان در یک روز است.

وی افزود: در نقشه پیوست خط رویت هلال ماه کشیده شده است که رویت هلال ماه، در بالای این خط با ابزار اپتیکی و در پایین خط با چشم غیر مسلح امکان پذیر است و برنامه ریزی دقیق جهت مکان یابی ارتفاع مناسب از سطح دریا و دور بودن از گرد و غبار ازشاخصه های است که یک رصدگر متبحر و با تجربه برای رویت این هلال با چشم غیر مسلح بکار خواهد برد.

قاضی میرسعید با اشاره به ارتفاع هلال ماه گفت: عرض دایره البروجی منفی ماه باعث شده ارتفاع هلال در شمالی ترین نقطه کشور حدود ۵درجه و ۴۵ دقیقه قوسی و در منتهی الیه جنوب کشور کمی بیش از ۷ درجه باشد.

عضو هیات علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری توصیه کرد: رصدگران این موضوع را به خاطر داشته باشند که تا خورشید چهار درجه در زیر افق قرار نگیرد و اسمان کمی تاریک نشده باشد نمی توان این هلال را با چشم غیر مسلح دید لذا با داشتن افقی بسیار مناسب هلال ماه در شمال کشور کمتر از ۲ درجه و در جنوب کشور کمی بیش از سه درجه با افق فاصله دارد که غبار و موانع معمولا مانع رویت با چشم غیر مسلح خواهند شد.

گردآوری: کانال تلگرام

مطالب مرتبط

  • خبر تعطیلی مدارس کشور فردا چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۹۶
  • خبر تعطیلی مدارس کشور فردا دوشنبه ۶ دی ۹۵
  • دستگیری ادمین کانال تلگرام مستهجن در گلستان ۲۶ بهمن ۹۵
  • وضعیت آب و هوای کشور در تعطیلات عید نوروز ۹۶ + هواشناسی
  • دلیل تعطیلی شرکت داروگر با ۹۰ سال سابقه فروردین ۹۶
  • پرداخت عیدی ۲۵۰ هزار تومانی دولت به مردم برای عید نوروز ۹۶